Zpět na příspěvky

Den #4: návštěvnost nadále vysoká, přesto jsme se vydali na průzkum

Také předposlední den veletrhu R+T se nesl ve znamení velmi vysoké návštěvnosti. Posíleni o nové členy obchodního i marketingového týmu jsme ale tentokrát mohli na delší dobu odejít z našeho stánku a pořádně si projít celé výstaviště. Jak to tedy ve Stuttgartu letos vypadá?

Zatímco dřívější ročníky bylo na R+T k vidění spousta novinek a inovací, letos máme pocit, že je celá akce spíše o budování vztahů a networkingu. Po 6leté pauze a covidové pandemii se není čemu divit.

Naši tour po výstavišti jsme začali v lichých halách. V devítce nás přátelsky přivítali kolegové z Climaxu, kde jsme dali kafe, příjemně popovídali a na cestu ještě dostali dárek. Moc příjemná návštěva a děkujeme za ni. Z dalších stanovišť stojí za zmínku stánky firem Drutex a Heroal, závěrem jsme nemohli vynechat návštěvu u našeho dlouholetého dodavatele lameloviny, firmy Metalcolor.

Pokračovali jsme zpět do „naší“ sedmičky, abychom se lépe podívali na naše sousedy. Moc pěkné stánky mají firmy Becker a naši dodavatelé Tecno System, VAPRO System, Julius Koch nebo Huber & Co. Pomyslným vítězem ale pro nás byl obrovský stánek Hunter Douglas plný nádherných designových detailů.

Další zastávka: hala číslo 5. V té jsme navštívili jeden z nejotevřenějších stánků na veletrhu od firmy Somfy, která nám už dlouhé roky dodává motory nebo ovládací systémy – její řešení TaHoma Switch jsme letos využili i na našem stánku. V pětce si svůj stánek postavila také německá ROMA, kde v době naší návštěvy probíhala skvělá montážní přednáška. Modulární stánek ROMY už jsme sice viděli na předchozím veletrhu BAU v Mnichově, ale nedivíme se, že jej používají opakovaně. Je velmi dobře řešený a působí impozantně.

V hale 3 byl naším hlavním cílem německý výrobce venkovního stínění Warema, dále jsme obhlédli stánky firem Nice, Geiger (náš dodavatel motorů), Kadeco či Cherubini. Všemu tomu pak dominoval robustní stánek italské firmy Gibus, který do Stuttgartu přenesl doslova středomořskou atmosféru.

Poslední lichá hala číslo 1. Tady jsme se těšili hlavně na český Bematech, který vyrábí designové interiérové stínění a se svou technologií ZOOMTECH® vyhrál R+T  Innovation Award.  Dále jsme pozdravilli například firmy Sauleda, Llaza, Sattler, Copaco nebo Dickson, bohužel už ale nebyl čas na delší rozpravy.

V sudých halách vystavují firmy z oborů garážových vrat, vjezdových systémů a automatizace, což pro nás není tolik zajímavé. Radost nám však udělala hala 4, kde jsme pozdravili našeho dodavatele ZEBR. Měli vystavenou válcovací trať a ukázali nám inovace v navlékání lamel interiérových žaluzií nebo automatizovanou výměnu žebříčku u venkovních žaluzií.

Ještě zpět k našemu stánku v hale 7 – napilno dnes měli hlavně německy mluvící obchodníci, protože se u nás stavovalo hodně místních. Den jsme zakončili pozdní večeří, nyní už vyhlížíme poslední den veletrhu.

23. 2. 2024