Zpět na příspěvky

Naše dojmy z R+T 2024 ve Stuttgartu

V druhé polovině února město Stuttgart na jihozápadě Německa hostilo největší evropský veletrh stínící techniky R+T. Ten se koná pravidelně každé tři roky, poslední ročník v roce 2021 byl ale kvůli covidové pandemii pouze online. O to větší byla letos očekávání – dokázal je veletrh naplnit?

První část našeho týmu dorazila do Stuttgartu už týden před oficiálním začátkem, abychom stihli s dostatečnou rezervou postavit, zprovoznit a vyladit náš stánek. Měl 156 m2, navrhlo ho pro nás architektonické studio VRTIŠKA & ŽÁK a jelikož se jednalo o nejvíce propracovaný stánek na jakémkoliv veletrhu v naší historii, vkládali jsme do akce velké naděje.

Stánek však byl pouze kulisou pro to hlavní, co jsme na veletrh R+T letos přijeli ukázat – náš nový podomítkový screen. Na jeho vývoji jsme pracovali více než dva roky a podařilo se nám stvořit designově absolutně čistý produkt, který se hodí na rodinné domy i pergoly. Soudě dle reakcí screen naše partnery i konkurenty zaujal a my už se těšíme, až spustíme sériovou výrobu.

Kromě podomítkového screenu jsme na stánku ukázali také naše venkovní žaluzie a příslušenství, demonstrovali na nich ovládací systém Somfy TaHoma Switch, nebo umožnili návštěvníkům nahlédnout do naší výroby prostřednictvím virtuální reality.

Desítky tisíc návštěvníků a skvělá atmosféra

Pětidenní veletrh dle oficiálních statistik navštívilo 61 332 lidí ze 146 zemí světa a vystavovalo na něm 1 020 společností. Čísly byl tak prakticky identický jako poslední živý veletrh v roce 2018, což pořadatelé považují za úspěch, jelikož v post-covidové době návštěvnost veletrhů zažívá spíše útlum.

Oproti předchozím R+T, které často stály hlavně na novinkách a inovacích, jsme však letos zaznamenali trošku jinou atmosféru. Ústředním tématem veletrhu byla udržitelnost a ano, některé inovativní produkty se bezpochyby našly. Lidé se však z našeho pohledu chtěli hlavně potkávat, povídat si, sdílet zkušenosti, sbírat kontakty. Nálada ve všech halách byla velmi uvolněná a přátelská.

My sami jsme na stánku přivítali stovky firem z řad našich partnerů, kolegů i konkurentů. Mnozí k nám chodili pouze na doporučení, byť o nás nikdy předtím neslyšeli. Lepší reklamu jsme si ani nemohli přát.

„Veletrh pro nás byl vyvrcholením mnohaměsíčních příprav a výsledkem více menších projektů – představili jsme novou a moderní tvář NEVY, nový produkt, nové tiskoviny, 360° VR prohlídku výroby, podpůrná videa nebo kolekci oblečení. To vše na pozadí designového stánku od studia VRTIŠKA & ŽÁK. Podařilo se nám získat obrovské množství nových kontaktů, se kterými budeme následující měsíce pracovat. Byznysové výsledky uvidíme až za rok, za rok a půl, ale naši účast už teď hodnotíme jako velký úspěch,“ říká k veletrhu náš CMO Miloslav Matoušek.

Všem, kteří se za námi do Stuttgartu přijeli podívat, nebo nás alespoň sledovali na dálku na webu a sociálních sítích, děkujeme. A už teď se těšíme, co přinese R+T 2027.

7. 3. 2024